Netfor Nedir?

Netfor Nedir?

Son bir aydır reklamları dönen ve bedava internet sloganı ile fazlasıyla dikkat çekmeye başlayan Netfor isimli hizmet, bizim de dikkatimizi çekti ve şu anda kısıtlı bilgi paylaşımı olsa da gerekli temel araştırmaları yaparak sizlere anlatmaya karar verdik. Teknik olarak sizlere bedava interneti verecek olan Netfor, tabii bunu babasının hayrına yapmadan sizden para yerine farklı karşılıklar isteyecek.

Netfor, ITR, yani İnternet Televizyon Radyo Medya AŞ. tarafından uzun süredir projelendirilmiş bir uydu sistemidir. Temelde bir uydu alıcısı modülü vererek tıpkı uydu alıcısı gibi çalışacak bir sisteme sahip olacağını anladığımız Netfor, aynı zamanda Türksat kanallarını sizlere ücretsiz olarak sunabilecek. Ayrıca içerisinde kişinin tercihine bağlı bir reklam sistemi bulunan Netfor, reklamveren ile tüketicilerden reklam isteyenleri buluşturarak tüketicilerin reklam karşılığında para kazanmasını da sağlayacak. Ancak dilerseniz hiçbir şekilde reklam almama tercihiniz de var.

Netfor Gerçekten Bedava İnternet Verecek Mi?

Aldığımız bilgilere göre uydu alıcısı için 400TL-600TL arasında gibi bir fiyat talep eden Netfor, ardından satın aldığınız uydu alıcısı üzerinden Türksat yayınlarını sunacak. Kişiye özel ve isteğe bağlı bir reklam modeli uygulayan Netfor, eğer dilerseniz reklam videolarını izleyerek para kazanmanızı ve böylece gerek uydu alıcısının gerek sahip olduğunuz Türk Telekom, Vodafone, Superonline ve diğer internet hizmetlerinin faturasını reklam izleyerek ödeyip, ekonomize katkı sağlacak.

Peki Netfor’un İnternet Hızı Ne Olacak?

İlk aşamada Netfor’un bizzat sunacağı bir internet hizmeti olmayacak. Yani Netfor bir İSS değil. Ancak dilerseniz Netfor alıcısı üzerinden tercihinize göre oluşturacağınız reklamları izleyerek para kazanıp, mevcut internet servis sağlayıcınızın faturasını ödeyebileceksiniz. Hatta elektrik, telefon ve su gibi faturalarınızı da bu reklamlar ile para biriktirerek ödeyebilirsiniz.

Bir Reklam Platformu Mu?

Netfor, Türksat uydusundaki yayınları sağlayan bir uydu sistemi olmasının yanı sıra tüketici ile reklam vereni buluşturan bir sistem olacak. Uydu alıcısındaki menüde bulunacak reklam bölümünden kendi tercihlerinize göre alacağınız reklamlar ile para kazanabileceğiniz bir sistem şeklinde işleyecekken, YouTube’da gördüğümüz gibi banner, ya da dizi izlerlen şak diye çıkan bir reklam görmeyeceksiniz. Bu reklamlar aynı bir menüde bulunacakken siz reklamverenin belirlediği kriterler doğrultusunda reklamları izleyerek para kazanabileceksiniz.Ancak biraz önce de dediğimiz gibi normal yayınları kapsayan bir reklam söz konusu değil.

Elektronik Kargo Sistemi Nedir?

Sunduğu bu hizmetler dışında uydu üzerinden data transferi de yapabilecek olan Netfor, elektronik ortamda bir kargo hizmeti de verebilecek. Gerekli izinlerin ve kanun kapsamında elektronik posta yoluyla kullanıcılara ya da gerekli yerlere Netfor üzerinden data transferi de yapılabilecek.

Netfor İle Para Kazanma Nasıl OLacak?

Yapılan açıklamalara ve bilgilere göre Netfor üzerinden reklam tıklamalarından elde edeceğiniz reklam payı ile Netfor’un sunduğu uydu alıcısının ücretini cebinizden para çıkmadan devam ettirebilir, aynı zamanda fazladan reklamları izleyerek elde edeceğiniz ekstra gelir ile para da kazanabileceksiniz. Ancak bu durum olacaksa tahminime göre sadece Netfor AVM dediğimiz e-ticaret bölümü üzerinden para harcama , internet, telefon, elektrik, su ve doğalgaz gibi faturaları ödeme gibi şlemleri yapabileceksiniz.

Sonuç olarak gerek paylaşılan bilgilere gerekse ortada dolaşan detaylara göre Netfor sistemi bu şekilde olacak. 400TL-600TL ile alınacak uydu alıcısı ile Türksat yayınları bulunacakken, aynı zamanda ayrı bir menüde bulunacak olan reklamlar üzerinden faturalarınızı ve çeşitli alışverişlerinizi cebinizden para çıkmadan yenileme ve aynı zamanda ekstra gelir ile e-avm üzerinden harcama yapma projesi olacak gibi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın